Nesmierne ma teší, že ste sa dostali na moju stránku. Rád vás oboznámim s informáciami, ktoré môžu významne prispieť k ochrane, alebo obnoveniu Vášho zdravia.  Volám sa Béla Kiss a od roku 1998 pomáham ľuďom ako masér, chiropraktik, terapeut. V priebehu tých rokov si ma našlo stále viac a viac metód, s ktorými som obohatil svoju paletu služieb, pomocou ktorých môžem poskytnúť pomoc, každému šitú na mieru na jeho aktuálny problém.

      Ak to stav mojich klientov vyžiadal, ponúkol som im rôzne výživové doplnky, vitamíny, minerálne soli, antioxidanty – všetko, čo organizmus potrebuje. Samozrejme že tieto vynikajúce produkty som užíval pravidelne aj ja. Na základe viac ako 10 ročnej skúsenosti som v praxi nechápal, prečo tieto produkty neúčinkujú rovnako u každého. Často som konzultoval tieto otázky aj s lekármi, s ktorými som spolupracoval, ale ani jeden z nich mi nevedel dať uspokojivú odpoveď. Aj lekári mali podobné skúsenosti s liekmi. Až v roku 2013 mi zavolal jeden z nich, že mi chce ukázať niečo, čo mi odpovie na všetky moje otázky.

     O pár dní sme sa stretli. Z väčšej tašky vybral jedno zariadenie, zapol ho a vysvetlil mi ako funguje, čo dokáže vyvolať v ľudskom organizme a urobil pre mňa podrobné školenie o krvnom obehu a o dôležitosti mikrocirkulácie. S tými novými informáciami zmenil všetky moje doterajšie vedomosti ohľadom krvného obehu. Napríklad, vtedy som sa dozvedel to, že naše srdce dokáže pumpovať krv iba do 26% všetkých našich ciev. Takzvané mikrocievy musia sami „ďalej pumpovať” krv k bunkám a práve oni sprostredkujú všetko to, čo potrebujú bunky. So svojím rytmickým pulzujúcim pohybom transportujú naspäť do hrubých ciev vedľajšie produkty, ktorých sa bunky musia zbaviť, inak nie sú schopné normálne fungovať.

      Ďalšiu dôležitú vec, ktorú som si uvedomil je, že nech akékoľvek množstvo, akejkoľvek vysoko kvalitnej látky dostanem do svojho organizmu, ak malé kapiláre kvôli chybám mikrocirkulácie nedokážu tieto látky transportovať  k bunkám, tak  je všetko zbytočné. Nepoužité hodnotné a potrebné látky budú istú dobu cirkulovať v hrubých cievach, ale po krátkom čase ich organizmus zo seba vylúči. Uvedomil som si aj to, prečo je také ťažké schudnúť obéznym ľuďom, prečo sa hoja tak pomaly čerstvé rany, prečo sú tak časté zápalové infekcie. A bolo mi jasné aj to, že aj s liekmi je to podobne. Lekári sú častokrát len preto nútení predpísať veľké dávky silných liekov, pretože kvôli nedostatočnému transportu sa nedostanú tam, kde majú účinkovať. Mohol by som ďalej vymenúvať na koľko súvislostí som prišiel v priebehu pár hodín.

     Predstavil som si, že v skutočnosti sa tie isté procesy dejú aj v mojom organizme kvôli nedostatočnej cirkulácii, ako napríklad v akváriu alebo v záhradnom jazierku, keď sa pokazí obehové čerpadlo alebo keď sa z nejakého dôvodu cirkulácia vody spomaľuje. Voda sa zazelená a v nej sa začínajú rozmnožovať rôzne mikroorganizmy, voda sa zakalí iba preto, lebo cirkulácia nie je dokonalá alebo vôbec nefunguje. Predstavil som si, že v akom stave mám tie oblasti v mojom organizme, kde vznikne nejaký problém v krvnom obehu. No, čo mám povedať, hneď mi bolo zle z tej predstavy, že v akom stave môžu byť moje bunky, keď sa stresujem, keď sa oslabím, spomalím svoju mikrocirkuláciu.

     A to bol ten moment, keď som sa rozhodol, že moja cesta berie iný smer. Po viac-mesačných štúdiách som sa stal terapeutom cievneho systému človeka. Mojou hlavnou činnosťou od roku 2013 je Vaskulárna Terapia. Preto som po nejakom čase zmenil aj svoje obchodné meno na VASTER s.r.o.  

      Pred pár rokmi sa dostal do mojich rúk relatívne jednoduchý lekársky prístroj na cievnu diagnostiku. Vďaka Arteriografu v priebehu cca. 10 minút pomocou 14 parametrov dokážeme vytvoriť celkový obraz ohľadom porúch fungovania nášho cievneho systému. S pomocou Arteriografu identifikujem prípadné poruchy ciev ešte vo fáze, keď je možné zabrániť vážnejším zdravotným problémom.

      Verte mi, že keby to bolo na mne, ak by som bol ministrom zdravotníctva, ako prvé by som zaviedol povinné používanie tohto prístroja v každej ordinácii, na každej poliklinike a zdravotníckom zariadení. Minimálne dva krát za rok by som každému umožnil zhodnotenie stavu cievneho systému. Tiež by som zriadil osobitné skríningové centrá. Namiesto toho sa však lekári a ich pacienti uspokoja s jednoduchým zmeraním krvného tlaku. Pravdepodobne preto, lebo prístroj bol doteraz menej známy. Našťastie Arteriograf používajú už stovky lekárov všade po Európe.

     Arteriograf je pre pacienta a jeho lekára alebo terapeuta taká spätná väzba, ako zrkadlo pre kozmetičku či kaderníka. Predstavte si aký by to bol pocit, keby sme v kozmetike, u kaderníka či na skúške šiat výsledok nemohli vidieť v zrkadle. Pre pacienta a aj pre terapeuta je dôležité, aby mohli sledovať úspešnosť liečby, terapie, či akéhokoľvek zákroku pomocou opakovaného merania a aby na základe výsledkov mohli korigovať terapiu správnym smerom. 

     Z hľadiska pacienta môže byť taktiež dôležitá hmatateľnosť akejkoľvek činnosti, ktorú vykonáva v záujme svojho zdravia. Napríklad keď prestane fajčiť, piť kávu, alkohol, venuje viac pozornosti svojmu stravovaniu, vyhýba sa stresovým situáciám, alebo sa naučí tieto situácie kontrolovať, dopraje si viac pohybu, športu a oddychu, atď. Samozrejme sa nevzdáva a pokračuje vo svojej novej životospráve, so svojou terapiou s väčšou vytrvalosťou, elánom, keď z času na čas uvidí na výsledkoch Arteriografu, akou mierou sa zlepšil stav jeho vaskulárneho systému.

     Ospravedlňujem sa za dĺžku tohto predstavenia, ale som presvedčený, že prvé čo napadne tomu, kto si preštuduje moju stránku bude, aby čím skôr vyhľadal miesto, kde sa pomocou Arteriografu môže dozvedieť v akom stave je jeho cievny systém a v prípade problému, alebo ak chce predísť problému, si môže pomocou prístroja na fyzikálnu terapiu ciev svoj stav postupne zlepšovať.

     Keďže mám k dispozícii oba prístroje, som Vám k dispozícii. Ak potrebujete nejaké informácie alebo sa chcete dozvedieť akým spôsobom sa dá dostať k prístrojom, súkromne pre seba a pre svoju rodinu, alebo aj vy chcete s nimi pracovať a pomáhať iným ľuďom, neváhajte ma kontaktovať!

S pozdravom,  Béla Kiss – terapeut, distribútor lekársko – technických prístrojov.

logo-01

Coop Center, Orechová 60                                         900 42 Dunajská Lužná

0903 217 768

info@vaster.sk

Copyright © Vaster, s.r.o.