Ako zlepšiť zdravie ciev?

Jednou z ciest je stimulovať narušenú mikrocirkuláciu – avšak rovnako dôležité je zároveň odhaliť príčinu poruchy. Vedľa dôslednej liečby základných ochorení (napr. diabetes mellitus, vysoký krvný tlak, zvýšená hladina cholesterolu) by pacienti mali tiež zvážiť zmenu svojho životného štýlu a pokiaľ možno sa naďalej vyhýbať škodlivým vplyvom. To znamená predovšetkým prestať fajčiť, poprípade znížiť svoju nadváhu. Vyváženou stravou, pravidelným pohybom a snahou o odbúravanie stresov výrazne prispejete ku zdraviu svojich ciev i k celkovému úspechu liečby, ktorú podstupujete.

Ako môžete podporiť zdravie svojich ciev:

-cielene stimulujte mikrocirkuláciu pomocou cievnej terapie

-fajčiari by mali bezpodmienečne prestať fajčiť.

-pacienti s nadváhou by mali určite znížiť svoju hmotnosť a pod dohľadom lekára dodržiavať diétu

-pite len minimálne množstvo alkoholu

-zaraďte do svojho bežného života pohyb. Používajte schody namiesto výťahu, chodievajte pokiaľ možno čo najčastejšie peši alebo jazdite na bicykli

-športujte. Ľahké vytrvalostné športy, ako je nordic walking, plávanie alebo cyklistika, sú na tento účel ideálne

-odbúravajte stres a naučte sa odpočívať. Okrem toho dbajte aj o dostatočný spánok.

Zlepšenie mikrocirkulácie

Vplyv mikrocirkulácie na ochorenia, ktoré sme spomínali v predchádzajúcom článku,  ale aj mnohé ďalšie ochorenia, naznačuje aj terapeutický prístup Cielene stimulovaná mikrocirkulácia, ktorej účelom je optimalizovať prekrvenie najmenších ciev, a zlepšiť tak látkovú výmenu medzi krvou a bunkami.

Tok krvi vo veľkých cievach je možné sčasti regulovať aj s pomocou liekov, ktoré prostredníctvom nervových podnetov a chemických signálov ovplyvňujú rozširovanie a zužovanie ciev. Receptory umožňujúce tieto signály prijímať avšak mikrocievam chýba. Z tohto dôvodu sa nedajú pravidelné pohyby cievnych stien arteriol o malom priesvite ovplyvňovať liečivami. Môžu však prijímať lokálne mechanické podnety v rámci cievnej terapie.

Čo je cievna terapia?

Cievna terapia je biorytmická stimulácia ciev. Je k nej treba mať špeciálny, certifikovaný lekársky prístroj, ktorý v presne definovaných časových odstupoch vysiela impulzy a vytvára magnetické pole. S pomocou tohto magnetického poľa sú svalové bunky v cievnych stenách mikrociev stimulované ku kontrakcii, čím je do kapilárnej siete vháňanej viac krvi.

Cievna terapia sa aplikuje už desiatky rokov, teda sú k dispozícii rozsiahle skúsenosti. Mnoho pacientov referuje o zlepšení svojho celkového zdravotného stavu, zvýšenie výkonnosti a pocitu osobného komfortu. Pozorovacie štúdie navyše potvrdzujú, že cievna terapia ako podporná terapia prispieva k dobrým výsledkom konvenčnej liečby. To sa týka najmä terapie pri diabete, poruche hojenia rán a pri periférnych arteriálnych ochoreniach. Okrem toho sú zaznamenávané úspechy v terapii bolesti, zlepšovanie spánkových hodnôt u pacientov s poruchami spánku a v podpore rehabilitačných a regeneračných procesov. Za všetky doterajšie roky sa v súvislosti s cievnou terapiou nikdy neprejavili žiadne zdraviu škodlivé vedľajšie účinky.

Viac informácií o cievnej terapii sa dozviete TU

Taktiež v našom diagnostickom centre vaskulárneho (cievneho) systému Vám radi poskytneme všetky informácie o použití cievnej terapie a možností využitia pri jednotlivých ochoreniach.